Budowa apartamentowca przy ul. Czecha

i

Autor: Michał Rejduch Budowa apartamentowca przy ul. Czecha

Apartamentowiec STBS przy ul. Czecha będzie gotowy w tym roku

2023-02-01 9:00

Nowoczesny apartamentowiec przy ul. Bronisława Czecha w Nowym Sączu ma być gotowy w tym roku. Znajdzie się tu ponad 50 mieszkań i podziemny garaż. Wszystko ma być w wysokim standardzie. Jak zaznaczają władze STBS, tego oczekują mieszkańcy.

Nowy Sącz. Kończy się budowa apartamentowca STBS

Jeszcze w tym roku pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do nowego apartamentowca, który przy ulicy Bronisława Czecha w Nowym Sączu buduje Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Budynek jest już gotowy. Teraz trwają w nim prace wykończeniowe. To pięciokondygnacyjny budynek z podziemnym garażem. Mieszkania mają być przestronne, klatki schodowe będą urządzone w nowoczesnym stylu. Zainteresowanie mieszkaniami było bardzo duże. Na niektóre było po kilka wniosków.

Pierwszy w Nowym Sączu robot - kelner

W tej chwili budowa apartamentowca jest na etapie wykończeń instalacji wewnętrznych i tynków wewnętrznych. W budynku zamontowane są już okna i drzwi. Kiedy zrobi się cieplej, zostanie on ocieplony. Czekamy jeszcze na podłączenie centralnego ogrzewania i centralnej ciepłej wody użytkowej – mówi Jacek Żelazko prezes STBS.

STBS wybuduje w Nowym Sączu kolejne apartamentowce

W apartamentowcu przy ul. Czecha znajdzie się ponad 50 mieszkań o powierzchni od 41 do 80 metrów kwadratowych. Budowa kosztuje 16 milionów złotych. Podobnych bloków miejska spółka w Nowym Sączu chce zbudować co najmniej kilka. Uzupełnieniem inwestycji przy ul. Czecha, ma być budynek przy ul. 29 listopada. Bloki będą połączone duży garażem podziemnym, w którym również znajdą się komórki lokatorskie dla mieszkańców. W przyszłości STBS chce zbudować również wieżowiec przy ul. Nawojowskiej.