W sumie do przetargu zgłoszono osiem ofert. Sześć odrzucono. Najkorzystniejsza okazała się propozycja pracowni architektonicznej BOŃCZA STUDIO, która za swoją pracę chce ponad 600 tysięcy złotych.
Firma, którą wybrała ANS będzie musiała wykonać kompleksową dokumentację projektową razem z aranżacją wnętrz i wyposażeniem oraz wizualizacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Będzie też musiała przygotować kosztorys budowlany i zdobyć pozwolenie na budowę - mówi rektor ANS Mariusz Cygnar.
W ramach rozbudowy Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu powstaną nowoczesne pracownie, w tym pomieszczenia z salami szkoleniowymi, specjalistyczne sale dydaktyczno-ćwiczeniowe oraz do opieki pielęgniarskiej. Będzie też sala porodowa, pomieszczenia dla noworodków i wcześniaków, a także kompleksowo wyposażony blok operacyjny.
Postaramy się spełnić wszystkie oczekiwania uczelni. Specjalizujemy się w projektach pasywnych i niskoenergetycznych, stąd projektowany obiekt będzie niskoenergetyczny z fotowoltaiką i pompą ciepła. Na pewno wpłynie to korzystnie na obniżenie kosztów eksploatacji – mówi Bożena de Bończa Tomaszewska.
Niezależnie od tej inwestycji Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu zdecydowała o przyśpieszeniu przygotowania i wyposażenia prosektorium, które będzie gotowe do końca tego roku.
W roku akademickim 2023/2024 kierunek lekarski w Nowym Sączu studiuje 48 osób. Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu prowadzi również studia na kierunku ratownictwo medyczne, dietetyka i pielęgniarstwo.
Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!