Sala szkolna

i

Autor: Michał Rejduch Coraz więcej klas z Nowego Sącza uczy się zdalnie

Coraz więcej klas z Nowego Sącza na kwarantannie. Najwięcej z podstawówek

2021-12-10 9:13

Już kilka tysięcy uczniów, którzy chodzą od nowosądeckich szkół, jest na kwarantannie. Z dnia na dzień przybywa takich placówek, gdzie któryś z uczniów albo nauczycieli ma dodatni test na koronawirusa. W takim przypadku Sanepid wysyła na kwarantannę całą klasę.

Kto z nowosądeckich szkół trafia na kwarantannę?

Nie ma tygodnia, żeby żadna klasa z nowosądeckich szkół nie trafiła na kwarantannę. Na naukę zdalną kiereje Sanepid po potwierdzeniu przypadku zakażenia koronawirusem zarówno u uczniów, jak i u nauczycieli. Jeżeli dana grupa miała kontakt z osobą, która ma pozytywny wynik testu, wtedy wszyscy trafiają na kwarantannę i uczą się zdalnie. Obecnie w ten sposób uczy się ponad 2 tysiące osób w Nowym Sączu. W tej grupie są także nauczyciele. Najwięcej klas na kwarantannie jest w szkołach podstawowych.

Nowy krwiobus trafił do RCKiK w Krakowie

Z tych wszystkich klas skierowanych na zdalne nauczanie, 70 procent to oddziały ze szkół podstawowych, pozostałe to ze szkół średnich. Zdarzają nam się także niektóre oddziały przedszkolne, natomiast jest ich niewiele – wyjaśnia Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania w nowosądeckim Urzędzie Miasta.

Sonda
Czy przestrzegasz obostrzeń koronawirusowych (maseczki, dezynfekcja, dystans)?

Od 20 grudnia wszystkie szkoły na zdalnym nauczaniu

Tu warto dodać, że od 20 grudnia wszystkie szkoły przejdą już na naukę zdalną. Taką decyzję podął rząd. W ten sposób uczyć będą się do 9 stycznia. Po tym dniu mają wrócić do nauki stacjonarnej. Uczniowie i tak większość tego czasu będą mieć wolne, bo już 23 grudnia rozpoczyna się przerwa świąteczna, która potrwa do 2 stycznia, a od 6 do 9 stycznia wypada długi weekend. W piątek, 7 stycznia wiele szkół ma dzień wolny.