Życie miasta

Dni Godności w Nowym Sączu. Wielkie święto osób niepełnosprawnych [ZDJĘCIA]

2024-05-28 10:02

Dni Godności trwają w Nowym Sączu. To święto, w którym osoby z różnymi niepełnosprawnościami prezentują swoje talenty. Zorganizowano je po to, żeby pokazać, że osoby niepełnosprawne mają ogromną wartość, swoje talenty i zainteresowania, a także że są pełnoprawnymi członkami naszego społeczeństwa.

Dni Godności w Nowym Sączu już po raz drugi

Tegoroczną imprezę podzielono na trzy dni. W poniedziałek odbyły się warsztaty z magistrem Morsem w Miasteczku Galicyjskim, a wcześniej w barwnym korowodzie uczestnicy przeszli z bazyliki św. Małgorzaty na Rynek. Wtorek to dzień sportu. W hali MOSiR osoby niepełnosprawne biorą udział w różnych grach i zabawach indywidualnych oraz zespołowych. W środę zaplanowano spotkanie z muzyką. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 z Nowego Sącza w Amfiteatrze w Parku Strzeleckim zaprezentują swoje talenty wokalne.

Orszak Jana Długosza przeszedł ulicami Nowego Sącza

Chcemy przede wszystkim pokazać ogromną wartość osób z niepełnosprawnościami. Nasi uczniowie są bardzo zaangażowani w to święto. Chcą pokazać, to w czym są dobrzy i jakie mają zainteresowania. W ramach finału odbędą się pokazy talentów muzycznych, pokaz mody, występ zespołu Bajeranty. Więc wiele atrakcji dla osób niepełnosprawnych — mówi dyrektor szkoły Jolanta Dudczyk.

Dni Godności w Nowym Sączu odbywają się po raz drugi.