krajowa mapa zagrożeń

i

Autor: fot. KMP Nowy Sącz Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń w Nowym Sączu od początku roku ma ponad 2 tysiące zgłoszeń

2020-12-20 9:00

Sądeczanie polubili Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Coraz więcej osób zgłasza za jej pośrednictwem miejsca w których łamane jest prawo, lub popełniane są wykroczenia. Jej głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców w rejonie ich zamieszkania. Mapa pozwala w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób przekazać Policji  informacje o zagrożeniach, które zdaniem mieszkańców wpływają na bezpieczeństwo.

Mieszkańcy Nowego Sącza dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać rodzaj zagrożenia. Do dyspozycji jest blisko 30 kategorii. Zgłoszenia są anonimowe. Mogą one dotyczyć między innymi aktów wandalizmu, picia alkoholu w miejscu publicznym, złej organizacji ruchu czy przekraczania dozwolonej prędkości.

Nowy Sącz ma już świąteczne dekoracje

Wskazane na mapie zagrożenia podlegają weryfikacji – wyjaśnia Iwona Grzebyk Dulak z nowosądeckiej policji. - Policjanci patrolują i sprawdzają wskazane miejsca, a po ich potwierdzeniu podejmowane są działania zmierzające do wyeliminowania tych zjawisk. Wymiernym efektem naniesionych na mapę zagrożeń jest obecność policjantów w miejscach, w których oczekuje tego społeczeństwo.

Internauta jest na bieżąco informowany o podejmowanych przez policję działaniach. Informacje, które są zebrane na mapie pozwalają na lepsze rozlokowanie policjantów na mieście. Od 1 stycznia do 15 grudnia tego roku mieszkańcy Sądecczyzny nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa łącznie 2 379 zgłoszeń

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?

Natomiast od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli od września 2016 roku mieszkańcy Sądecczyzny nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa łącznie 8 488 zgłoszeń. Policja przypomina jednak, że z aplikacji należy korzystać w rozsądny sposób, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Istotne jest to, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]