słuchowisko o miasteczku

i

Autor: Fot. A. Głucha, Fundacja Szansa dla Niewidomych W nagraniu słuchowiska wzięło udział kilka osób

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu bardziej dostępne dla niewidomych. Nagrało 4 słuchowiska

2021-01-12 11:00

Osoby niewidome i słabo widzące jeszcze lepiej mogą poznać ekspozycję Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Muzeum Okręgowe nagrało słuchowiska, w których przybliża cztery pracownie i sprzęt jaki się w nich znajduje. Opowiadają o nim muzealnicy i osoby niewidome i słabo widzące.

Nagrania słuchowiska trwały kilka tygodni. Do pomocy przy ich realizacji zaangażowano osoby niewidome i słabo widzące, które dokładnie opisują dotykane przez siebie przedmioty. W trakcie słuchania nagrania słuchacze przenoszą się w świat dawnej Galicji i zaglądają do czterech pracowni Miasteczka Galicyjskiego.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor:

Są to cztery spotkania tematyczne w których razem z osobami niewidomymi i słabo widzącymi odwiedzamy cztery pracownie. Zaglądamy do pracowni zegarmistrza, fryzjera, apteki i zakładu garncarskiego – mówi Daniel Lachor z nowosądeckiego Muzeum, który koordynował projekt. - Nagranie stworzone zostało w technice binauralnej. Aby w pełni skorzystać z tak nagranych materiałów, warto założyć słuchawki.

W Nowym Sączu stanęły punkty do zbiórki elektrośmieci

Słuchowiska powstały w ramach projektu „Galicyjskie Eksploracje”, realizowanego przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Fundację Szansa dla Niewidomych oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzealnicy zachęcają do wysłuchania ich nie tylko przez osoby niewidome i słabo widzące. Obecnie ekspozycja Miasteczka Galicyjskiego jest zamknięta, a z nagrań można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat pracy aptekarza, czy zegarmistrza w dawnej Galicji. Słuchowiska dostępne są za darmo. Można ich posłuchać TUTAJ

POSŁUCHAJ: Daniel Lachor z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu mówi o słuchowisku

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.