Autobus MPK Nowy Sącz

i

Autor: Michał Rejduch Autobus MPK Nowy Sącz

MPK Nowy Sącz wydaje na paliwo coraz więcej. Będą cięcia rozkładzie jazdy?

2022-05-30 7:29

Rachunki wzrosły im dwukrotnie, a to prawdopodobnie nie koniec. Mowa o nowosądeckim MPK, które miesięcznie na paliwo do swoich autobusów wydaje od 800 tysięcy do miliona złotych. Rok temu na miesięczne tankowanie autobusów szło około 500 tysięcy złotych. Czy będą cięcia połączeń?

MPK Nowy Sącz na razie nie będzie ciąć kursów

Tak dużo za paliwo nie płacili jeszcze nigdy. Przez inflację i wzrost cen nowosądeckie MPK wydaje miesięcznie prawie milion złotych na paliwo do autobusów. Władze MPK myślą o tym, gdzie szukać oszczędności, ale pasażerowie mogą spać spokojnie. O cięciu kursów na razie nie ma mowy.

Prezentacja autobusów na gaz

Nie otrzymaliśmy od organizatora transportu publicznego w mieście informacji o żadnych ograniczeniach, więc musimy dalej wykonywać usługę transportową tak, jak to mamy zapisane w umowie. Żadne kursy nie są zawieszane. Mamy cały czas ten sam grafik, te same linie, nie ma żadnych ograniczeń – komentuje Jerzy Leszczyński, prezes nowosądeckiego MPK.

QUIZ: Przedszkole w PRL-u. Czy leżakowanie było najgorsze? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Spadła na kamycki, potłukła sobie:

Część kursów zniknie jednak z rozkładu jazdy

Tu warto dodać, że razem z ceną benzyny i diesla w górę poszła też cena gazu. Cześć kursów autobusów zniknie z rozkładu jazdy, ale dopiero po zakończeniu roku szkolnego. Wtedy zostanie wprowadzony wakacyjny rozkład jazdy. Ostatnio Rada Miasta Nowego Sącza dołożyła Miejskiemu Przedsiębiorstwo Komunikacji prawie 3 miliony złotych.