Kryta pływalnia w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Kryta pływalnia w Nowym Sączu

Inwestycje

Na kilka miesięcy zamkną krytą pływalnię w Nowym Sączu. Wiemy od kiedy!

2023-06-15 7:21

Rusza długo zapowiadany remont krytej pływalni w Nowym Sączu. Będą to pierwsze takie prace od ponad 20 lat. Niestety na kilka miesięcy basen trzeba zamknąć. Mieszkańcy Nowego Sącza mają ostatnią okazję, żeby skorzystać z pływalni.

Nowy Sącz. Zamykają krytą pływalnię

To ważne przypomnienie dla fanów pływania z Nowego Sącza. Rusza przebudowa krytej pływalni przy ulicy Nadbrzeżnej. To oznacza, że basen będzie zamknięty. W tym czasie będzie można korzystać z basenu otwartego nad Łubinką. Wnętrze krytej pływalni zmieni się nie do poznania. W planach jest między innymi przebudowa szatni, recepcji oraz głównego wejścia do budynku.

Basen nad Łubinką w Nowym Sączu prawie gotowy

Sam remont basenu rozpoczynamy w poniedziałek, 19 czerwca. Basen będzie zamknięty do połowy albo do końca września. Będzie to generalny remont holu wejściowego oraz szatni. Skuwamy wszystkie płytki, wymieniamy instalacje, toalety, dołożymy jedno duże jacuzzi na sali basenowej — mówi dyrektor MOSiR Marcin Rojna.

Nowy Sącz. Nowoczesna kryta pływalnia ze strefą spa

Remont krytej pływalni w Nowym Sączu zaczyna się już w poniedziałek 19 czerwca. Basen ponownie zacznie działać jesienią. Wtedy też otwarta będzie nowa strefa saun i spa, która też jest tam budowana. Prace w obiekcie MOSiR mają kosztować ponad 5 milionów złotych. Większą część pieniędzy MOSiR dostał z programu "Polski Ład". Miasto dołożyło do remontu ponad 600 tysięcy złotych.