Trwają wiosenne przeglądy techniczne kolejek linowo-terenowych,  które należą do grupy PKL

i

Autor: PKL Jaworzyna Krynicka Trwają wiosenne przeglądy techniczne kolejek linowo-terenowych, które należą do grupy PKL

region

Na szczyt Jaworzyny Krynickiej tylko na nogach. Kolejka gondolowa przechodzi przegląd techniczny

2024-04-03 18:33

W naszym regionie cały czas trwają wiosenne przeglądy techniczne kolejek linowo-terenowych, które należą do grupy PKL. Prace serwisowe podzielone są na kilka etapów. Wszystkie zakończą się przed sezonem letnim.

Takie przeglądy oznaczają, że nie na każdy szczyt, gdzie PKL ma swój ośrodek wjedziemy krzesełkiem, gondolą czy wagonikiem. Dlatego na górską wycieczkę musimy zaplanować sobie więcej czasu. 

W tym tygodniu przegląd techniczny zaczął się na Jaworzynie Krynickiej. Prace potrwają do 27 kwietnia.

Przegląd pozwoli nam sprawdzić wszystko, co ma wpływ na Wasze bezpieczeństwo podczas zbliżającego się sezonu letniego. Fachowcy skontrolują wagoniki, linę, hamulce oraz inne urządzenia techniczne - mówi Tomasz pasieka ze stacji PKL na Jaworzynie Krynickiej.

Mówi Tomasz Pasieka ze stacji PKL Jaworzyna Krynicka

Na kwiecień podobne prace zaplanowano też na Górze Parkowej w Krynicy, a także na Gubałówce w Zakopanem. Po długim majowym weekendzie zacznie się natomiast przegląd kolejki na Kasprowy Wierch.

To 20 najsłynniejszych postaci historycznych. Rozpoznasz wszystkie?

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego. To jeden z naszych wieszczów narodowych. Kim jest mężczyzna przedstawiony na rycinie?
Znane postaci historyczne

Takie przeglądy PKL organizuje dwa razy w roku. Na wiosnę i jesienią. Podczas przeglądów technicznych sprawdzane są wszystkie urządzenia, które odpowiadają za bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!