PWSZ Instytut Jęzków Obcych

i

Autor: Michał Rejduch Nowe kierunki proponuje między innymi Instytut Jęzków Obcych

Nowe kierunki w PWSZ w Nowym Sączu. Część zajęć w trybie zdalnym i wieczorowym

2020-08-20 7:47

Sądecka uczelnia niedawno dostała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na uruchomienie trzech nowych kierunków studiów. Od października będzie można studiować Public Relations i reklamę w Instytucie Pedagogicznym oraz Filologię niemiecką i Filologię wschodniosłowiańską w Instytucie Języków Obcych. Rekrutacja już ruszyła.

Aktualnie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu można studiować w 6 instytutach na 18 kierunkach pierwszego stopnia, 6 kierunkach drugiego stopnia i 2 kierunkach jednolitych studiów magisterskich. Do tej oferty od nowego roku akademickiego dołączą kolejne trzy kierunki. Instytut Pedagogiczny proponuje studia w zakresie Public Relations i reklamy.

Nadrzędnym celem nowego kierunku jest nabycie umiejętności skutecznego i efektywnego budowania konstruktywnych relacji i dialogu pomiędzy różnymi organizacjami i ich otoczeniem. Studia zapewniają poznanie narzędzi PR oraz specyfiki poszczególnych mediów. Ponadto kształtować będą ponadprzeciętne kompetencje w zakresie kreatywnych rozwiązań komunikacyjnych - wyjaśnia Tomasz Zacłona, rzecznik prasowy uczelni. - Studia umożliwią realizację projektów promocyjnych, dzięki czemu absolwent kierunku przygotowany będzie do podjęcia różnorodnych wyzwań komunikacyjnych na rynku pracy. Oprócz szerokiej wiedzy z zakresu nauk społecznych (nauki o komunikacji społecznej i mediach, nauki socjologiczne oraz psychologia) dotyczących uwarunkowań relacji międzyludzkich, studenci zdobędą przydatne na rynku pracy umiejętności i kompetencje tj.: umiejętność organizacji pracy w grupie i efektywnej komunikacji w zespole, umiejętność dobierania treści i formy komunikatów z uwzględnieniem specyfiki społecznej i kulturowej odbiorców. Poznają zasady posługiwania się nowymi technologiami w celach komunikacyjnych, przez co staną się otwarci na nowe rozwiązania w dziedzinie komunikacji wizualnej, medialnej i społecznej.

Rodzinne ogródki działkowe w Nowym Sączu

Instytut Języków Obcych proponuje dwa kierunki: filologia niemiecka i filologia wschodniosłowiańska. Na tych dwóch kierunkach języki będą nauczane od podstaw, dlatego też z oferty uczelni może skorzystać każdy. Dodatkowo Instytut Języków Obcych swoje studia kieruje do osób pracujących. Zajęcia mają się odbywać w trybie wieczorowym.

Dyrekcja Instytutu Języków Obcych planuje otworzyć kierunki w systemie wieczorowym – dodaje Tomasz Zacłona. - Będą to studia stacjonarne, bezpłatne, ale jednocześnie zajęcia mają się odbywać 4 razy w tygodniu w godzinach późnopopołudniowych. Sporo osób chętnych dzwoniło do instytutu i pytało o możliwość studiowania wieczorami poza godzinami pracy. Stąd taka decyzja.

Rekrutacja na studia cały czas trwa. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej uczelni.

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?