Ogromny sukces strażnika granicznego z Nowego Sącza. W  niespełna dobę pokonał 150 kilometrową trasę

Autor: KOSG w Nowym Sączu Ogromny sukces strażnika granicznego z Nowego Sącza. W niespełna dobę pokonał 150 kilometrową trasę

Ogromny sukces strażnika granicznego z Nowego Sącza. W niespełna dobę pokonał 150 kilometrową trasę!

2022-10-24 15:44

Funkcjonariusz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z Nowego Sącza młodszy chorąży Krzysztof Kosecki ukończył jeden z najtrudniejszych biegów ultra w Polsce. Pokonanie trasy z Krynicy Zdroju do Komańczy zajęło mu niespełna dobę.

Łemkowyna Ultra Trail to jeden z najtrudniejszych i najbardziej cenionych górskich biegów ultra w Polsce. W miniony weekend zorganizowano już ósmą edycję tych zawodów.

Na starcie królewskiego dystansu 150 kilometrów stanęło ponad 300 zawodników z 14 krajów. Wśród nich był właśnie Krzysztof Kosecki z Wydziału Łączności i Informatyki KOSG w Nowym Sączu, dla którego był to biegowy debiut na tak długim dystansie.

Trasa biegu prowadziła przez Beskid Sądecki i Beskid Niski aż do Bieszczadów. Niskie temperatury, ciemność, deszcz, błoto oraz wymagania terenowe sprawiły, że do mety nie dotarł aż co trzeci zawodnik.

Strażnik graniczny z Nowego Sącza nie odpuścił i dystans 150 kilometrów z sumą przewyższeń sięgającą blisko 6 tysięcy metrów, pokonał w 22 godziny i 43 minuty co pozwoliło na zajęcie 27 miejsca w klasyfikacji OPEN.

QUIZ PRL: Kultowe programy telewizyjne PRL-u

Losowanie Dużego Lotka. W najstarszych odcinkach pani zrywająca pieczęć lakową Totalizatora Sportowego miała przy sobie:

To ogromny sukces, bo Krzysztof Kosecki przygodę z bieganiem rozpoczął zaledwie 6 lat temu przy okazji przygotowań do rekrutacji w szeregi Straży Granicznej!

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!