Projekty muszą być jednak tak przygotowane, żeby z budową tężni zdążyć do końca tego roku. Pieniądze będzie można wydać między innymi na roboty budowlane, montaż niezbędnych sieci czy przyłączy, zakup urządzeń, a także na prace związane z uporządkowaniem i zagospodarowaniem terenu wokół tężni.
Celem zadania jest poprawa zdrowia mieszkańców województwa małopolskiego poprzez profilaktykę zdrowotną układu oddechowego oraz tworzenie nowych miejsc integracji społecznej i rekreacji. Dlatego zachęcamy gminy oraz powiaty do składania wniosków - mówi marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.
Polecany artykuł:
Maksymalna wysokość dotacji dla jednego wniosku może wynieść do 300 000 złotych i nie więcej niż 70 procent całkowitej wartości inwestycji.
To już kolejna edycja programu pod hasłem „Małopolskie tężnie solankowe”. W ostatnich latach dzięki pomocy samorządu województwa małopolskiego w naszym regionie powstał prawie 30 tężni solankowych. Miasta i gminy na budowę takich obiektów dostały w sumie ponad 7 milionów złotych.
Takie obiekty działają między innymi w Nowym Sączu, Krynicy, Muszynie, Korzennej, Podegrodziu czy Tyliczu, ale nie tylko.
Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!