Samorząd województwa małopolskiego na wnioski czeka jeszcze tylko do 28 lutego. Projekty muszą być jednak tak przygotowane, żeby z budową tężni solankowej zdążyć do końca tergo roku.
Maksymalnie na jeden projekt można zdobyć do 375 tysięcy złotych. Nie więcej niż 70 procent kosztów budowy. Pieniądze mogą być wydane nie tylko na samą tężnie, ale też na urządzenie terenu wokół.
Polecany artykuł:
Małopolskie tężnie solankowe realizujemy nieprzerwanie od 2021 roku. Od tego czasu nasz region wzbogacił się o 49 tego typu obiektów. Powstające nowe strefy aktywności bądź relaksu na świeżym powietrzu, cieszą się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności i turystów. W ciągu czterech lat na budowę tężni przekazaliśmy prawie dziewięć milionów złotych – mówi marszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.
Tu warto dodać, że dzięki pomocy samorządu województwa od 2021 roku w naszym regionie powstało już prawie 50 tężni solankowych. Między innymi w Nowym Sączu, Krynicy, Muszynie, Korzennej, Podegrodziu, w Bochni czy Brzesku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!