W sumie w tym roku na terenie Nowego Sącza przybyło ponad 2 kilometry sieci ciepłowniczych, do których już podłączyło się kilkanaście różnych obiektów.
Nowoczesne technologie, z których korzystamy w rozwoju sieci ciepłowniczej to dla naszych odbiorców konkretne korzyści. Przede wszystkim stabilne ceny, komfort użytkowania, mniejsze straty na przesyle, a także ekologia – mówi Paweł Kupczak prezes MPEC Nowy Sącz.
W tym roku siec ciepłownicza MPEC pojawiła się na kolejnych 13 ulicach Nowego Sącza. Między innymi na ulicy Zielonej, ale też na Matejki, Barbackiego, Kochanowskiego, Lwowskiej, Nadbrzeżnej czy Magazynowej.
Należy podkreślić, że większość, bo blisko 83 procent prac przy budowie nowych sieci ciepłowniczych została wykonana przez pracowników MPEC, co pozwala na sprawniejszą realizację i obniżenie kosztów inwestycji – dodaje Paweł Kupczak
Ekipy nowosądeckiego MPEC pracują też na ulicy 29 listopada, gdzie powstało już około 75 procent zaplanowanych robót. Cały czas rozbudowywana jest też sieć w kierunku ulicy Zielonej. W 2025 roku powstaną też kolejne węzły ciepłownicze. Na ulicach Barbackiego i Kusocińskiego.
Nowosądecki MPEC ogrzewa nie tylko miasto Nowy Sącz, ale też największe osiedle w Starym Sączu. Oprócz mieszkań we wspólnotach i spółdzielniach mieszkaniowych MPEC Nowy Sącz dostarcza też ciepło do wielu urzędów, szkół, firm czy do nowosądeckiego szpitala. Sieć ciepłownicza, którą zarządza MPEC liczy ponad 50 kilometrów.
Spółka ma 3 duże kotłownie. Znajdują się one przy ulicy Wiśniowieckiego, Sikorskiego oraz na Wólkach. Dodatkowo na terenie miasta rozlokowanych jest kilkanaście małych kotłowni gazowych. Do sądeckiego MPEC należy też kotłownia w Starym Sączu oraz elektrociepłownia przy ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu.
Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!