Kryta pływalnia w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Kryta pływalnia w Nowym Sączu

Remont krytej pływalni będzie droższy! Miasto dołożyło dużo pieniędzy

2023-03-16 11:47

Zakończyły się przetargi, w których Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wybrał firmy, które wyremontują krytą pływalnię w Nowym Sączu. Prace będą podzielone na trzy etapy. Remontu doczeka się recepcja, szatnie i prysznice, dach pływalni oraz pomieszczenia, w których znajdzie się nowoczesne SPA.

Nowy Sącz. Remont krytej pływalni będzie droższy

Więcej niż planowano będzie kosztował remont krytej pływalni w Nowym Sączu razem z budową nowoczesnego SPA. Nowosądecki MOSiR, który zarządza obiektem, wybrał właśnie firmy, które zajmą się przebudową. Prace mają ruszyć już niebawem. Pewne, jest że remonty będą droższe niż pierwotnie planowano.  Niestety wiąże się to też ze sporymi utrudnieniami. Przez kilka miesięcy pływalnia będzie zamknięta. Dobre wiadomości są jednak takie, że przestój planowany jest w okresie letnim, kiedy do dyspozycji jest basen nad Łubinką.

Pierwszy w Nowym Sączu robot - kelner

Są to trzy niezależne zadania – remont basenu, budowa SPA i remont dachu basenu. Budowę SPA planujemy rozpocząć już niebawem. Będzie ono zlokalizowane w takiej przybudówce przy basenie. Sam remont pływalni planujemy zrealizować w wakacje — mówi Marcin Rojna szef MOSIR Nowy Sącz.

Nowy Sącz. Miasto dołożyło pieniądze na remont basenu

Tym samym kryta pływalnia będzie nieczynna od 15 czerwca do 15 września. Na koniec przyjdzie czas na remont dachu. Prace mają w sumie kosztowa ponad 5 milionów 600 tysięcy złotych. Większą część pieniędzy MOSiR dostał z programu "Polski Ład". Miasto dołożyło do remontu ponad 600 tysięcy złotych.