Stary Sącz. Najpiękniejsze polskie pejzaże w Galerii IMO [ZDJĘCIA]

2023-01-20 11:00

Takiej wystawy w Starym Sączu jeszcze nie było. W Galerii IMO można oglądać prace polskich artystów, którzy malują głównie pejzaże. W sumie w Starym Sączu do zobaczenia jest blisko 50 prac. Wystawa nosi tytuł „Wszystkie pory pejzażu. Współczesne malarstwo polskie".

Stary Sącz. Galeria IMO pokazuje prace polskich pejzażystów

Na wystawie pokazywane są prace: Katarzyny Adamek-Chase, Stanisława Baja, Rafała Borcza, Krzysztofa Klimka, Olgi Pawłowskiej, Łukasza Patelczyka i Grażyny Smalej. Prace są bardzo zróżnicowane i jak zapewnia kuratorka wystawy, każdy będzie mógł odnaleźć tu obrazy, które przypadną mu do gustu.

Przytulisko dla książek w Nowym Sączu

Wiele osób będzie mogło odnaleźć tu pełną satysfakcję estetyczną, a nawet duchową. Pejzaż polski rozwija się w kilku kierunkach i ewoluuje z czasem. Są tu nie tylko tradycyjne podejścia wśród artystów młodego pokolenia, ale będą również inspiracje tym, co działo się w awangardzie XX wieku. Wybierając tych artystów, którzy pokazują tu swoje prace, kierowałam się poziomem prac, które tworzą, ich pozycją w świecie sztuki i faktem tego, jak ich obrazy będą korespondowały ze sobą – mówi Agnieszka Tes, kuratorka wystawy.

Wystawę pod tytułem „Wszystkie pory pejzażu. Współczesne malarstwo polskie" można oglądać do 9 kwietnia