Oznacza to, że większość wydarzeń będzie można śledzić w internecie na www.swietodziecigor.pl. Tam zobaczymy transmisje z wieczornych koncertów, ale nie tylko. Na żywo i z publicznością odbędzie się za to koncert na zakończenie Święta Dzieci Gór, który zaplanowano w sobotę w Amfiteatrze. W formie stacjonarnej mają być prowadzone także warsztaty dla uczestników.
Warsztaty będą się odbywały codziennie od poniedziałku do piątku. Jesteśmy w stanie na nie zaprosić pół tysiąca dzieci. Będą to różne warsztaty, między innymi uczestnicy Święta Dzieci Gór nauczą się robić las w słoiku, czy malować zapachami Afryki. Nie zabraknie także zajęć związanych z naszą tradycją – wyjaśnia Piotr Gąsienica z Małopolskiego Centrum Kultury Sokół, które organizuje warsztaty.
W tym roku telebimy, na których będzie można oglądać popisy uczestników Święta Dzieci Gór, staną w kilku miejscowościach Małopolski, między innymi w Łącku, Szczawnicy, Gorlicach, Grybowie, Sękowej. W tegorocznej imprezie bierze udział dziesięć zespołów regionalnych z całej Polski, które prezentują kulturę różnych regionów, a także pięć zagranicznych: z Indii, Rumunii, Macedonii, Litwy i Nigerii.
Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!