szkoła

i

Autor: Maria Olszowska, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Szkoły w powiecie nowosądeckim gotowe na przyjęcie uczniów

2021-08-31 7:00

Wszystko jest już zapięte na ostatni guzik. Szkoły czekają na uczniów, którzy 1 września wrócą do nauki stacjonarnej. Te, którymi zarządza Starostwo Powiatowe, zostały już wyposażone w niezbędny sprzęt i środki do dezynfekcji.

Blisko 3300 uczniów, w tym  700 nowo zrektutowanych zacznie 1 września naukę w szkołach, którymi zarządza powiat nowosądecki. Placówki są przygotowane i wszystko jest już zapięte na ostatni guzik. Szkoły zostały już wyposażone w odpowiedni sprzęt do dezynfekcji.

Taneczne wyzwanie na nowosądeckim Rynku

Jesteśmy przygotowani i pełni nadziei, że cały rok szkolny to będzie nauka stacjonarna. Płyny do dezynfekcji, stacje do dezynfekcji, termometry i maseczki już trafiły do szkół. Czekamy z niecierpliwością na młodzież – mówi Bożena Mynarek, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego.

Niektóre szkoły wakacje wykorzystały na mniejsze lub większe remonty. Prace pochłonęły pół miliona złotych. Chodziło głównie o odnowienie szkolnych sal, korytarzy, wymiany płytek, parkietów, czy drzwi. W kilku szkołach na terenie powiatu wyremontowano także boiska sportowe, czy wymieniono chodniki przed budynkami. Niestety nie wszystkie remonty udało się zakończyć. Prace cały czas trwają w budynku warsztatów szkolnych w Grybowie i w bursie w Starym Sączu.

Sonda
Twórczość Jerzego Połomskiego to dla mnie...