Jest plan rozbudowy

Tak może wyglądać oddział główny Sądeckiej Biblioteki Publicznej [ZDJĘCIA]

2023-03-24 7:59

Jest plan i pomysł na rozbudowę Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Chodzi o główny oddział, który znajduje się przy ulicy Franciszkańskiej. W sieci pojawiły się wizualizacje przedstawiające nowy budynek. Zdjęcia robią wrażenie!

Nowy Sącz planuje rozbudowę oddziału głównego biblioteki

Urząd miasta przygotował koncepcję rozbudowy Sadeckiej Biblioteki Publicznej. O takiej potrzebie mówi się już od dawna. Budynek, w którym obecnie mieści się oddział główny, jest już za mały dla księgozbioru. Miasto ma w planie rozbudowę siedziby, a co za tym idzie stworzenie większej przestrzeni dla czytelników i rozszerzenie oferty biblioteki. Kilka dni temu w sieci pojawiły się wizualizacje nowego budynku. Do części zabytkowego gmachu ma być dobudowane nowe skrzydło, które stanie na zielonym terenie w rejonie ulicy Kazimierza Wielkiego.

Biblioteka pod chmurką

Ta instytucja zasługuje na rozwój, na to, żeby miała jeszcze lepszą bazę lokalową. Budynek jest zaprojektowany bardzo klasycznie i ładnie, wkomponowuje się w starówkę. Prace koncepcyjne trwały przez rok, wybieraliśmy spośród trzech propozycji i właśnie ta propozycja została ostatecznie zaakceptowana. Myślę, że rozbudowa biblioteki, to będzie ważny krok w rozwoju tej instytucji – mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Nowy Sącz. Kiedy ruszy rozbudowa biblioteki?

Na rozbudowę miasto musi jednak znaleźć pieniądze i to nie mało. I to pojawia się problem. Nieoficjalnie mówi się o około 20 milionach złotych. Na razie nie wiadomo, kiedy konkretne prace mogłyby ruszyć. Sądecka Biblioteka Publiczna w budynku przy ulicy Franciszkańskiej mieści się od 1970 roku.