Życie miasta

Tak wygląda nowa publiczna toaleta przy rynku maślanym [ZDJĘCIA]

2024-06-12 10:00

W okolicy rynku maślanego w Nowym Sączu stanęła już publiczna toaleta. Kilka miesięcy teamu uruchomienie jej w tym miejscu obiecywał prezydent Ludomir Handzel. Toaleta jeszcze nie jest czynna. Będzie można z niej korzystać w najbliższym czasie.

Budynek stanął tuż przy ulicy Sobieskiego w pobliżu dawnej publicznej toalety, która ze względu na stan techniczny jest od dawna zamknięta. Za skorzystanie z ustępu będzie można płacić gotówką albo kartą. Jak czytamy na instrukcji obsługi zamieszczonej przy wejściu do toalety, każdy użytkownik będzie miał 15 minut na skorzystanie. Po tym czasie po uiszczeniu opłaty kolejna osoba może wejść do budynku. W środku toalety znajduje się przycisk alarmowy, którym w razie wypadku można wezwać pomoc. Instrukcja jest w trzech językach – polskim, niemieckim i angielskim.

Orszak Jana Długosza przeszedł ulicami Nowego Sącza

W toalecie obowiązuje całkowity zakaz palenia i wrzucania niedopałków do kosza na śmieci. Toaleta spłukuje się automatycznie. Zgodnie z zapowiedziami władz miasta toaleta ma być otwarta jeszcze w tym miesiącu. Do tej pory osoby, które chciały skorzystać z toalety, musiały iść na Planty, gdzie działa takie miejsce, lub do ratusza – w tym przypadku toaleta czynna była tylko w godzinach pracy urzędu.