Kolejne azbestowe dachy będą zlikwidowane. Umowa jest podpisana

i

Autor: Maria Olszowska starostwo powiatowe w Nowym Sączu Kolejne azbestowe dachy będą zlikwidowane. Umowa jest podpisana

region

Ubywa azbestowych dachów w regionie sądeckim. W tym roku będą zlikwidowane kolejne

2024-06-12 17:22

Kolejne azbestowe dachy mają zniknąć z regionu sądeckiego. To dzięki pieniądzom, które na usuwanie tego niebezpiecznego materiału budowlanego wykłada starostwo powiatowe w Nowym Sączu oraz gminy.

Tym razem będzie można usunąć aż 800 ton azbestowych płyt. Starosta nowosądecki Tadeusz Zaremba oraz wicestarosta Antoni Koszyk podpisali umowę z właścicielem firmy, która zajmie się usuwaniem tego niebezpiecznego materiału.

Od wielu lat realizujemy projekty, dzięki którym mieszkańcy Sądecczyzny mogą pozbyć się azbestu z dachów swoich domów. Mają gwarancję bezpłatnego pozbycia się odpadów. Otrzymują też dokumenty świadczące o należytym ich unieszkodliwieniu – mówi starosta Tadeusz Zaremba

Usunięcie wspomnianych 800 ton azbestu będzie kosztować ponad 360 tysięcy złotych. Połowę pieniędzy wykłada powiat. Resztę dokładają gminy.

Warto jednak pamiętać, że mieszkańcy nie płacą tylko za pakowanie i transport azbestu do utylizacji. Dach trzeba jednak wymienić za własne pieniądze.

To będą największe gwiazdy Euro 2024! Sprawdź, czy ich rozpoznasz [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego
quizeuro

Od 2001 roku z terenu powiatu nowosądeckiego wywieziono już około 15 tysięcy ton tych odpadów, co kosztowało ponad 5 milionów złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!