Życie miasta

Uczniowie ZS nr 2 z Nowego Sącza po raz kolejny najlepsi w Małopolsce! [ZDJĘCIA]

2024-05-27 7:12

Już po raz ósmy są najlepsi w Małopolsce i będą reprezentować nasze województwo w konkursie krajowym. Mowa o Uczniach Zespołu Szkół numer 2 imienia Sybiraków, którzy wygrali Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych w Gromniku.

Nowy Sącz. Sukces uczniów klas mundurowych ZS nr 2

W całej Małopolsce nie mają sobie równych. Od ośmiu lat uczniowie klas mundurowych wygrywają Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych i tym samym reprezentują Małopolskę w krajowym konkursie. Program zawodów w Gromniku składał się z zadań obowiązkowych i dowolnych. Wszystko oceniała komisja. Zespół musiał wykazać się między innymi umiejętnościami zbiórki w kolumnie marszowej, zwrotami w prawo, w lewo, w tył, marszem krokiem defiladowym czy oddawaniem honorów w marszu. Były też układy z bronią. „Jestem dumy ze swoich uczniów, a kolejna wygrana pokazuje jak wysoki poziom trzyma nasza szkoła” – mówi dyrektor Sławomir Szczerkowski.

Posłuchaj: Sławomir Szczerkowski, dyrektor ZS nr2 oraz uczniowie, którzy brali udział w zawodach

Teraz uczniowie przygotowują swój program do ogólnopolskich zawodów ogólnopolskich, które odbędą się 4 i 5 czerwca w Krakowie na Rynku Głównym.