Uwaga na rowerowych złodziei.  Latem takich kradzieży jest sporo

i

Autor: Dariusz Ryś Uwaga na rowerowych złodziei. Latem takich kradzieży jest sporo

Uwaga kradną rowery! Sprawdź jak nie dać się złodziejowi

2021-07-03 15:59

Lato to czas kiedy chętnie korzystamy z rowerów. Dla wielu jazda jednośladem, to nie tylko relaks czy fajna forma spędzania wolnego czasu, ale tez sposób na szybkie poruszanie się po mieście. Warto jednak uważać, bo rowerami także interesują się złodzieje.

Kradzieże jednośladów w sezonie letnim zdarzają się bardzo często. Złodziej zazwyczaj korzysta z nadarzającej się okazji. Niestety zdarza się, że rabusiom pomagamy sami, bo rowery w rożnych miejscach zostawiamy bez zabezpieczeń.

Pamiętaj, że solidne zapięcie rowerowe zadziała tylko wówczas, gdy przypniesz je do czegoś trwale przymocowanego. Na przykład do stojaka czy ogrodzenia. Przypinaj jednoślad przede wszystkim za ramę, a jeżeli to jest możliwe, również za któreś z kół. Rowery najczęściej są kradzione z klatek schodowych, piwnic i podwórek, ale też z okolic sklepów czy restauracji - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu

Warto też zachować dowód zakupu, zrobić zdjęcia, spisać specyfikację roweru, a jeżeli pojazd posiada wybity numer, to koniecznie go zanotujmy. Warto także oznakować jednoślad w sposób sobie wiadomy. W przypadku kradzieży ułatwi to identyfikację i potwierdzenie, że odnaleziony sprzęt to nasza własność.

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy