Dni słowackie

i

Autor: www.mcksokol.pl

Czas wolny

Dni Słowackie w Nowym Sączu. Co nas czeka?

2023-05-30 7:14

Będzie można bliżej i lepiej poznać kulturę, sztukę, ale też kino i kuchnie naszych południowych sąsiadów Słowaków. To dzięki Dniom Słowackim, które w tym tygodniu odbędą się w Nowym Sączu. Sprawdź program!

Nowy Sącz. Dni Słowackie w MCK Sokół

Dni Słowackie w Nowym Sączu organizowane są w ramach projektu „Znają sąsiedzi”, który realizuje Małopolskie Centrum Kultury Sokół. Jego głównym celem jest popularyzacja wiedzy o kulturze i osiągnięciach sąsiednich krajów oraz atrakcjach, które warto w nich odwiedzić. Jak zwykle w ramach dni odbywają się koncerty, pokazy filmów, wielokrotnie także wystawy plastyczne oraz degustacja potraw. W tym roku Dni Słowackie ruszają 31 maja i potrwają do 2 czerwca.

W Nowym Sączu działa kwiatomat

Zaczynamy od przeglądu kina słowackiego. 31 maja i 1 czerwca obejrzymy dwa filmy współczesnego kina – to thriller polityczny „Kandydat” oraz czarna komedia „Inwalida”. Po seansach widzów czeka smaczny akcent kulinarny. Będziemy mieć również koncert dwóch wyjątkowych kobiet. Na scenie MCK Sokół wystąpi Barbora Botošova oraz Agata Siemaszko, dwie utalentowane kobiety, w których tkwi romska dusza – mówi Małgorzata Broda z MCK Sokół w Nowym Sączu.

Dokładny program Dni Słowackich znajdziecie TUTAJ