Prace miały pokazać jak wybrane miejsce na Sądecczyźnie mogło by wyglądać za kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat. W pracach nie mogło zabraknąć akcentów ekologicznych. Takich jak czysta energia, ciepło, transport czy ekologiczne rolnictwo i budownictwo.
W pierwszym etapie przesłane prace zweryfikowano pod względem zgodności z regulaminem. Między innymi czy praca jest związana z tematem konkursu, oceniono też edukacyjny przekaz problematyki ekologicznej, a także wyraz artystyczny, oryginalność pomysłu i kreatywność.
Polecany artykuł:
Do drugiego etapu konkursu przeszły w sumie 372 prace, które później podzielono na kategorie. Kategoria pierwsza to uczniowie z klas 1-4. W tym przypadku do dalszej oceny przeszły 162 prace, a w kategoria drugiej, czyli uczniów klas 5-8 oceniono 210 prac. W każdej z kategorii komisja konkursowa przyznała po trzy nagrody za I, II, III miejsce.
W kategorii klas I-IV Pierwsze miejsce zajął Piotr Pawlik za pracę „Gmina Rytro”, II miejsce Mikołaj Kofin, za pracę „Łącko – powiat nowosądecki”, a III miejsce zajął Alan Michalik za pracę „Ekofarmy w kamieniołomie w Dąbrowej”.
W kategorii klas V-VIII pierwsze miejsce zajęła Barbara Malinowska za pracę „Góra Just i Jezioro Rożnowskie w Tęgoborzy”, II miejsce Wiktoria Szczerba za pracę „Osada Romska w Maszkowice/Jazowsko w roku 2055”, a miejsce III Maja Sychowska za pracę „Gaboń”.

Do zwycięzców konkursu trafił między innymi zegarek dla biegacza, hulajnoga czy gry planszowe o tematyce ekologicznej. Oprócz nagród głównych były też wyróżnienia. W jednej i drugiej kategorii przyznano ich w sumie 14.
Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!