Kolejne prace na stadionie mogą ruszać.  Miasto wybrało wykonawcę

i

Autor: Spółka NIK Kolejne prace na stadionie mogą ruszać. Miasto wybrało wykonawcę

Nowy Sącz

Kolejne prace na stadionie mogą ruszać. Miasto wybrało wykonawcę

2024-07-10 13:27

Coraz bliżej do zakończenia prac na stadionie sportowym w Nowym Sączu. Miejska spółka Nowosądecka Infrastruktura Komunalna, która zarządza budową tego obiektu właśnie wybrała firmę do kolejnych prac budowlanych.

Tym razem chodzi o wykonanie elewacji trybun B, C i D razem z wyposażeniem, infrastrukturą oraz zagospodarowaniem terenów i otoczenia stadionu. Te prace będą kosztować około 3 milionów złotych.

Wybranie wykonawcy elewacji trybun B, C i D otwiera ważny etap w ostatnim etapie budowy stadionu miejskiego przy ulicy Kilińskiego – informuje Dawid Janik wiceprezes zarządu spółki Nowosądecka Infrastruktura Komunalna

Umowa z firmą, która wygrała przetarg będzie podpisana w tym tygodniu. Kilka dni temu zaczął się też ostatni etap prac przy elewacji budynku A miejskiego stadionu. Wykonawca montuje tam jasne lamele dekoracyjne, które nadadzą elewacji estetycznego kształtu.

Budowa stadionu sportowego w Nowym Sączu zaczęła się 2021 roku. Na początku planowano, że całość będzie gotowa w czerwcu 2023. Tego terminu nie udało się jednak dotrzymać między innymi przez zmianę głównego wykonawcę. Jeszcze do niedawna miasto zapewniało, że budowa zakończy się w tym roku. Dziś nie ma już takiej pewności.

QUIZ: Pamiętasz lata 90.? Przypomnij sobie najlepsze rzeczy z tej wyjątkowej dekady

Pytanie 1 z 10
Słynne gumy Turbo w latach 90. żuł każdy. A kto pamięta, co znajdowało się na obrazkach, zamieszczonych pod ich opakowaniem?
Gumy Turbo

Nowy stadion sportowy w Nowym Sączu będzie miał cztery zadaszone trybuny, nowoczesne oświetlenie i podgrzewaną murawę. W sumie będzie tam miejsce dla ponad 8 tysięcy kibiców. Obok powstał też duży parking.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!