Tropea

i

Autor: www.pixabay.com

Czas wolny

Konkurs języka włoskiego w Nowym Sączu. Nie uwierzysz, co jest do wygrania!

2024-02-20 12:31

W Nowym Sączu ruszył wielki konkurs, w którym można wygrać bilety lotnicze na wyjazd do partnerskiego miasta Tropea na południu Włoch. To pomysł prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla i burmistrza partnerskiej gminy Tropea Giovanniego Macri. Zwycięzcy będą mogli polecieć samolotem do słonecznej Kalabrii.

Nowy Sącz. Konkurs języka włoskiego

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie podstawówek i szkół średnich z Nowego Sącza, ale też mieszkańcy miasta, którzy nie skończyli 24 lat. Trzeba znać język włoski, ale też historię i kulturę tego kraju. Zadania konkursowe polegają na rozumieniu tekstu pisanego, wykonaniu testu leksykalno-gramatycznego oraz testu sprawdzającego wiedzę o cywilizacji i kulturze Włoch, z uwzględnieniem wiadomości o mieście partnerskim Nowego Sącza – Tropei. Konkurs będzie obejmował podstawę programową nauczania przedmiotu języka włoskiego w klasach I-IV szkoły ponadpodstawowej na poziomie językowym A2/B1.

Kryta pływalnia w Nowym Sączu po remoncie

Razem z burmistrzem naszego miasta partnerskiego, który jest także wielkim miłośnikiem Polski, postanowiliśmy, że dokonamy wymiany osób, które interesują się Włochami i Polską, Dlatego też ogłosiłem konkurs, w którym nagrodą będzie wyjazd do Kalabrii – mówi prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel.

Do konkursu można zgłaszać się jeszcze do 29 lutego. Informacje jak to zrobić znajdziecie TUTAJ Konkurs będzie jednoetapowy i odbędzie się 12 marca w siedzibie Pałacu Młodzieży. Zwycięzców poznamy 20 marca. Do laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca trafią bilety lotnicze na realizację wyjazdu zagranicznego do wykorzystania do września tego roku.