Na początek każdy chętny będzie musiał się zarejestrować. Ten proces ma się rozpocząć 15 stycznia. Na szczepienie będzie można zapisać się online przez Internetowe Konto Pacjenta, przez infolinię lub u lekarza POZ. W etapie pierwszym przeciw COVID-19 będą mogli zaszczepić się: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele.
Drugi etap przewiduje podanie szczepionki: osobom w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, osobom bezpośrednio zapewniającym funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażoneym na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.
W trzecim etapie zaszczepić się będą mogli przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.
W Nowym Sączu szczepienia będzie realizowało sześć przychodni:
- Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "PRAXIS" sp.z.o.o.
- SCANMED
- NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "REMEDIUM"
- CENTRUM MEDYCZNE "BATOREGO"
- Zespół Poradni Specjalistycznych „INTERCARD”
- ANTIDOTUM
Do programu szczepień włączyły się też przychodnie i gabinety lekarskie z Krynicy-Zdrój, Kamionki Wielkiej, Gródka nad Dunajcem, Łącka, Klęczan, Brzeznej, Tylicza, Muszyny, Jazowska, Chomranic, Starego Sącza, Rożnowa, Korzennej, Łabowej, Łososiny Dolnej, Grybowa, Siedlec, Wielogłów, Gołkowic Górnych i Rytra.
Każdy pacjent, który ze skierowaniem zgłosi się do punktu szczepień będzie musiał przejść wstępną kwalifikację lekarską. Potem zostanie zaszczepiony i trafi na chwilową obserwację. Szczepienie będzie powtórzone po 21 dniach bez konieczności ponownej rejestracji.