Leśne molo w Starym Sączu popularne również zimą [FILM]

2022-02-14 12:00

Ta atrakcja turystyczna jest strzałem w dziesiątkę! W każdy weekend leśne molo w Starym Sączu odwiedzają tłumy turystów. Nawet w zimowe dni cieszy się sporym zainteresowaniem.

Już ponad 50 tysięcy turystów odwiedziło leśne molo

Prawdziwe tłumy turystów można spotkać w każdy weekend na leśnym molo w Starym Sączu. Ścieżka w koronach drzew, która znajduje się na miejskiej górze, przyciąga sporo chętnych. Niektórzy są ciekawi samej konstrukcji, inni chcą zobaczyć co widać ze szczytu. Od otwarcia atrakcji w drugiej połowie 2021 roku leśne molo odwiedziło już ponad 50 tysięcy turystów.

Leśne molo w Starym Sączu

Zobacz panoramę Starego Sącza

Do leśnego molo prowadzi ścieżka edukacyjna, w której można poznać cykl rozwoju żaby. Leśne molo to metalowa konstrukcja, którą wybudowano w koronach drzew. Na końcu ścieżki znajduje się punkt widokowy, z którego widać Stary i Nowy Sącz.

Sonda
Czy odwiedziłeś/aś już Leśne molo w Starym Sączu?

To nie jedyna atrakcja turystyczna w gminie

Gmina Stary Sącza od kilku lat próbuje na różne sposoby przyciągnąć do siebie turystów. Jednym z magnesów są starosądeckie stawy, które przerobiono na kąpielisko z piaszczystą plażą. W pobliżu znajduje się bobrowisko. To takie miejsce, gdzie z pomostów ułożonych na wodzie i specjalnych miejsc do obserwowania można oglądać przyrodę. Kolejną atrakcją przyciągającą turystów jest platforma widokowa w kształcie ślimaka w Woli Kroguleckiej, skąd można podziwiać pasmo Beskidu Sądeckiego, oraz Wyspowego.