Małopolska jest przygotowana do wakacji.  Rękę na pulsie trzymają służby!

i

Autor: Darek Ryś Małopolska jest przygotowana do wakacji. Rękę na pulsie trzymają służby!

region

Małopolska jest przygotowana do wakacji. Rękę na pulsie trzymają służby!

2024-06-21 16:00

Strażacy, policjanci, ratownicy wodni i górscy, ale też służby sanitarne oraz pracownicy kuratorium oświaty. Między innymi to właśnie oni będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców małopolski i turystów, którzy do tego regionu na letni wypoczynek przyjadą. Czy wszyscy są przygotowani? Wojewoda małopolski przekonuje, że tak.

Bezpieczeństwo turystów i mieszkańców podczas tegorocznych wakacji było głównym tematem posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które zorganizowano w Krakowie. Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele między innymi innymi policji, straży pożarnej, GOPR, WOPR, TOPR, ale nie tylko.

W wakacje sporo pracy jak zawsze ma policja. Głównie na drogach, ale nie tylko. Policjanci będą się też pojawiać w rejonie wodnych akwenów, w tym także tak zwanych „dzikich” kąpielisk. Kontrolowane będą też miejsca, gdzie sprzedaje i podaje się alkohol.  

Dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży jeszcze przed wakacjami straż pożarna sprawdziła obiekty, w których będzie organizowany letni wypoczynek. Takie kontrole będą prowadzone także w czasie wakacji.

Wolnego w wakacje nie mają też pracownicy małopolskiego kuratorium oświaty, którzy także kontrolują miejsca, gdzie wypoczywają dzieci. Kontrole w takich miejscach zapowiadają też pracownicy lokalnych stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Z jakiego kraju pochodzi ta marka samochodów? Wielki quiz dla prawdziwych ekspertów!

Pytanie 1 z 10
Z jakiego kraju pochodzi marka FIAT?

W czasie wakacji dodatkowe kontrole zapowiada też Inspekcja Transportu Drogowego, która organizuje akcje pod hasłem „Bezpieczny autokar”. Inspektorzy sprawdzą stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, poprawność dokumentów i trzeźwość kierującego.

Nasze województwo jest atrakcyjne turystycznie przez cały rok. To wymaga ciągłej pracy służb i jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Apeluję także do opiekunów i organizatorów letniego wypoczynku, a także rodzin i turystów o rozsądek. Sprawdzajmy warunki na drogach, czytajmy komunikaty TOPR i GOPR. Nie lekceważmy alertów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Kierowcom przypominamy, że warunki oraz utrudnienia na drogach krajowych można sprawdzać na stronie internetowej www.gddkia.gov.pl w zakładce „Serwis dla Kierowców”. Można też dzwonić do Punktu Informacji Drogowej Ogólnopolski numer to 19 111.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!