ekran kinowy

i

Autor: Alicja Ganca, MCK Sokół

Kultura

Najmniejsza sala kinowa w Nowym Sączu już gotowa! Ile pomieści osób?

2024-06-13 11:10

Od kilku miesięcy trwały prace przy remoncie pomieszczeń i przystosowaniu ich do sali kinowej. Będzie to najmniejsza sala w Nowym Sączu. Urządzono ją w miejscu, gdzie dawniej w MCK Sokół znajdowała się restauracja. Otwarcie w piątek.

Nową salę kinową otwiera Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. Będzie ona nietypowa, bo bardzo mała. Znajdzie się w niej miejsce tylko dla 28 osób. Nowa minisala kinowa w Nowym Sączu będzie działać już od piątku. Mają być na niej wyświetlane filmy kina niszowego, ale tez takie, które są w regularnym repertuarze, jednak zainteresowanie nimi jest dużo mniejsze.

Orszak Jana Długosza przeszedł ulicami Nowego Sącza

Będzie to sala kameralna, sąsiadka sali studyjnej. Ma liczyć 28 miejsc. Będziemy na niej wyświetlać filmy, które mają coraz mniejszą publiczność i popremierowe, ale też wprowadzać perełki kina światowego, filmy niszowe oraz obrazy dla widzów, poszukujących ambitnych rozwiązań — mówiła w grudniu zeszłego roku Diana Kamykowska Gacek, kierownik Kina Sokół.

Najmniejsza sala kinowa w Nowym Sączu. kiedy obejrzymy w niej film?

Sala miała być otwarta na początku tego roku, jednak z przyczyn niezależnych od MCK Sokół otwarcie przesunęło się w czasie. Remont pomieszczeń i przystosowanie ich na potrzeby kinowe kosztowały około 800 tysięcy złotych. Pierwsze filmy an wspomnianej można będzie obejrzeć już od piątku. Na początek będzie to polski dramat „Obudź się”. Seans zaplanowano na godzinę 18:30.