Są dodatkowe pieniądze dla MPK w Nowym Sączu.  To oznacza koniec kłopotów spólki

i

Autor: Darek Ryś Są dodatkowe pieniądze dla MPK w Nowym Sączu. To oznacza koniec kłopotów spólki

Nie będzie zwolnień czy likwidacji kursów. Są dodatkowe pieniądze dla MPK!

2021-03-24 11:10

Mogą już spać spokojnie. Chodzi o pracowników MPK w Nowym Sączu. Na ostatniej sesji radni zgodzili się na propozycje prezydenta miasta i dołożyli spółce 4 miliony złotych.

Dzięki temu MPK będzie mogło normalnie działać co najmniej do końca tego roku. Pieniądze przesunięto z działu oświata i wychowanie. Prezydent taki zabieg nazywa „pożyczką” i zapewnia, że szkoły oraz nauczyciele nic na tym nie stracą.

Zapewniam przedstawicieli szkół, sądeckich nauczycieli, że nie wpłynie to w żadne sposób na kwestie związane z wynagrodzeniami czy pracą szkół. Jestem przekonany, że w najbliższych miesiącach znajdziemy oszczędności i źródła finansowania dla tej dziury - mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Posłuchaj prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla oraz Wojciecha Zygmunta z NSZZ Solidarność przy MPK

Na decyzję radnych  czekali przede wszystkim pracownicy MPK, bo okrojenie dotacji o cztery miliony złotych mogło oznaczać poważne problemy. Nie tylko cięcia kursów, ale też zwolnienia.

To uspokoi i wprowadzi normalność w spółce, bo było widmo restrukturyzacji, każdy się denerwował - dodaje Wojciech Zygmunt ze związku zawodowego Solidarność przy MPK w Nowym Sączu.

Za propozycją prezydenta zagłosowało dwudziestu jeden radnych,  jedna osoba wstrzymała się od głosu, jeden radny był przeciwny.

Sonda
Czy za rażące naruszenie przepisów drogowych kierowcy powinni tracić prawo jazdy dożywotnio?

O problemach MPK głośno zrobiło się po tym, jak w grudniu radni klubu PIS i Wybieram Nowy Sącz z 19 milionów złotych, które były przeznaczone dla miejskiego przewoźnika zabrali ponad 4 miliony i przeznaczyli je na dopłaty do wody i ścieków. Takie cięcia mały doprowadzić do likwidacji niektórych linii, ograniczeniu kursów i zwolnień pracowników. Dlatego załoga MPK zorganizowała dwa protesty. Najpierw ulice Nowego Sącza autobusami blokowali kierowcy, a w ubiegłym tygodniu była pikieta na miejskim Rynku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Kolejny protest kierowców i pracowników MPK