Kolejne nietypowe akcje strażaków. Tym razem w kuchniach

i

Autor: PSP Nowy Sącz Kolejne nietypowe akcje strażaków. Tym razem w kuchniach

Zmywarka,  kuchenka czy olej.  Strażacy w kuchni.  Takie akcje też się zdarzają ! 

2021-03-23 18:10

Kilka nietypowych akcji zafundowały strażakom z Nowego Sącza ostatnie dni. Dużą część popołudniowej i wieczornej służby strażacy spędzili w kuchni. Czasu na posiłek jednak nie było.

W poniedziałkowe popołudnie strażaków wezwano do Barcic Dolnych, gdzie zapalił się olej jadalny w garnku podgrzewany na kuchence elektrycznej. W chwili przyjazdu strażaków pożar oleju został ugaszony przez mieszkańców. Jedna osoba została poszkodowana. Działania strażaków polegały na udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Równocześnie sprawdzono kuchnię przy pomocy kamery termowizyjnej oraz urządzenia wielogazowego. Kontrola nie wykazała nieprawidłowości. 

Do kolejnego nietypowego zdarzenia strażaków zadysponowano do Suchej Strugi. Na miejscu okazało się, że zapaliła się zmywarka i kuchenne meble na parterze budynku mieszkalnego. Przed przyjazdem strażaków właściciel wyłączył prąd oraz ugasił pożar gaśnicą. Strażacy dogasili pożar i wynieśli na zewnątrz spaloną zmywarkę oraz meble kuchenne.

Sonda
Co myślisz o nauce i pracy z domu?

Na tym jednak nie koniec, bo strażacy pojechali też do Krynicy-Zdroju na ulicę Kraszewskiego, gdzie zapalił się piekarnik elektryczny. W tym przypadku pożar także udało się ugasić, zanim strażacy dotarli na miejsce. Strażacy odłączyli prąd, przewietrzyli pomieszczenie i wynieśli kuchenkę na zewnątrz budynku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl