Spacer grupy Walkers Team Nowy Sącz

i

Autor: Walkers Team Nowy Sącz Spacer grupy Walkers Team Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowa grupa sportowa powstała w mieście. Zapraszają na wspólne spacery z kijkami

2024-01-12 10:47

Nie straszny im mróz ani wiatr. Spacerują z kijkami bez względu na pogodę. Nowa grupa sportowa powstała w Nowym Sączu. To Walkers Team, która promuje spacery marsze nordic walking. Do grupy nadal można dołączyć.

Nordic walking w Nowym Sączu. Powstała grupa spacerowa

Wszystko zaczęło się od wspólnych spacerów grupy znajomych z Nowego Sącza. Później przyszedł czas na wyzwania, których podjęła się dwójka z nich – przejście wokół Jeziora Czorsztyńskiego i wokół Nowego Sącza. W tym drugim przypadku do marszu z kijkami na pewnych odcinkach dołączały kolejne osoby. Tak w skrócie można opisać pomysł utworzenia grupy Walkers Team Nowy Sącz. Od początku tego roku fani nordic walking z Nowego Sącza spotykają się regularnie. Żeby było o nich głośniej, założyli profil na facebooku. Tam ogłaszają miejsca zbiórki i trasę, jaka w danym dniu będzie do pokonania. Do wspólnych treningów może przyłączyć się każdy, bez względu na wiek. Spotkania są dwa razy w tygodniu. Posłuchaj, co o wspólnych treningach mówią twórcy grupy Krzysztof Witowski i Anna Mieczkowska.

POSŁUCHAJ: O wspólnych treningach mówią twórcy grupy Krzysztof Witowski i Anna Mieczkowska.

Nowy Sącz. Gdzie uprawiają nordic walking?

Spacery z kijkami mają to do siebie, że tak naprawdę nie ma ograniczeń, jeżeli chodzi o wybór tras. Piechurów można spotkać na ścieżkach pieszo – rowerowych wzdłuż Dunajca, czy Kamienicy, ale też na popularnych trasach spacerowych w Nowym Sączu. Na początku każdego treningu jest rozgrzewka, potem ekipa rusza w marsz. Trasa takich wycieczek nie jest długa. Zazwyczaj to około 5 kilometrów. Do wspólnych spacerów może dołączyć każdy. Informacje o miejscach zbiórki są publikowane na facebookowym profilu Walkers Team Nowy Sącz.