Autosan H6, który chce wyremontować Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji

i

Autor: Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji Autosan H6, który chce wyremontować Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji

Pamiętacie taki autobus? Pasjonaci z Nowego Sącza zabierają się za jego remont

2022-02-01 12:00

Kolejny autobus chce wyremontować Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji z Nowego Sącza. Tym razem będzie to Autosan, który do 2011 roku jeździł po ulicach miasta. Autobus co prawda nie jest zabytkiem, ale na pewno będzie ciekawym uzupełnieniem kolekcji, którą ma stowarzyszenie.

Za remont zapłacą z własnej kieszeni

Do kolekcji zabytkowych autobusów dołączy trochę młodszy pojazd, który jeszcze 11 lat temu można było zobaczyć na ulicach Nowego Sącza. Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji chce w tym roku wyremontować kolejny autobus. Tym razem to Autosan H6, który przez kilka lat służył w nowosądeckim MPK.

Ogórek będzie woził turystów po Nowym Sączu

Tak naprawdę będzie to generalny remont. Musimy zrekonstruować kratownicę, podzespoły, poszycie. Wszystko to musimy wymienić na nowe i wszystko to robimy sami z własnych składek. Tak naprawdę nie wiadomo, ile potrwa remont. Chcemy się za niego zabrać w tym roku – wyjaśnia wiceprezes Galicyjskiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji Grzegorz Ormiański.

Autosan H6 na ulicach Nowego Sącza

i

Autor: Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji Autosan H6 na ulicach Nowego Sącza

Kolekcja autobusów robi się coraz większa

Dziś stowarzyszanie ma już pięć autobusów, dwa z nich są wyremontowane i można je zobaczyć na ulicach miasta i regionu. Jedną z perełek, którymi stowarzyszenie może się pochwalić, jest Autosan H9 z końca lat 70. ubiegłego wieku, którego remontowano kilka lat. Pojazd ostatnio można było zobaczyć na ulicach Nowego Sącza podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.