Kolejni nietrzeźwi kierowcy w rękach policjantów

i

Autor: KMP Nowy Sącz Kolejni nietrzeźwi kierowcy w rękach policjantów

Piją alkohol i wsiadają za kierownicę. Kolejni nietrzeźwi kierowcy na drogach Sądecczyzny!

2022-05-24 17:04

Nie pomagają wysokie kary. Nadal wiele osób siada za kierownice po alkoholu. Pokazał to między innymi ostatni weekend. Od piątku do niedzieli w ręce policjantów z Nowego Sącza wpadło aż 9 kierowców na podwójnym gazie. Pięcioro z nich nie miało prawa jazdy, dwóch uczestniczyło w kolizji.

W miniony piątek zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców. W Łabowej kierowca forda miał w organizmie 0,7 promila alkoholu, a w dodatku nie posiadał prawa jazdy. W Mokrej Wsi motocyklista „wydmuchał” aż 3 promile, a po sprawdzeniu w systemie wyszło na jaw, że poruszał się pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Z kolei w Paszynie policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który miał 0,8 promila alkoholu.

W sobotę wpadli kolejni kierowcy, którzy jechali na podwójnym gazie. Pierwszego zatrzymano już w nocy na ulicy Dunajewskiego w Nowym Sączu. Była to kobieta. Badanie trzeźwości wykazało, że miała w organizmie 1,6 promila alkoholu. Kobieta w ogóle nie powinna siadać za kierownicą, ponieważ nie miała uprawnień. Tego samego dnia wieczorem w miejscowości Łabowa kierowca renaulta nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Po przeprowadzeniu badania trzeźwości okazało się, że kierowca miał w organizmie promil alkoholu. Niedługo po tym zdarzeniu został zatrzymany do kontroli również 17-latek, który w Krynicy-Zdroju kierował motorowerem mając 1,5 promila oraz kierowca audi, który na ulicy Sucharskiego w Nowym Sączu poruszał się bez uprawnień mając 0,7 promila.

QUIZ. Film, książka czy piosenka? Co mówi ci ten tytuł? Zgarnij komplet i zostań omnibusem!

Pytanie 1 z 15
"Gra o tron" to tytuł:

Nietrzeźwych kierowców na drogach regionu nie zabrakło też w niedzielę. W popołudnie w Nowym Sączu na ulicy Wyspiańskiego, policjanci drogówki zatrzymali mocno nietrzeźwego kierowcę opla, który miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Nie posiadał również uprawnień. Nietrzeźwy był też motocyklista, który został poszkodowany w kolizji drogowej w Krynicy-Zdroju – miał 0,8 promila.

Trójce z nich policjanci zatrzymali elektronicznie prawa jazdy, natomiast piątka będzie tłumaczyć się przed sądem za prowadzenie pojazdów bez uprawnień, a kolejny za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Wszyscy natomiast odpowiedzą za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!