Basen nad Łubinką w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Basen nad Łubinką w Nowym Sączu

Trwają przygotowania do sezonu letniego. Kiedy ruszą odkryte baseny w Nowym Sączu?

2022-05-24 7:53

Trwają przygotowania miejskich kąpielisk do letniego sezonu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu zabrał się za prace na basenie nad Łubinką oraz w parku wodnym przy krytej pływalni. Sprawdziliśmy, kiedy te miejsca będą otwarte.

Kompleks nad Łubinką jest powoli przygotowywany do nowego sezonu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu po kilku miesiącach przestoju sprawdza, czy wszystkie urządzenia odpowiedzialne za filtrowanie wody są sprawne. Basen jest odkażany, a niebawem napełni się wodą. Podobne prace odbywają się też w małym parku wodnym przy krytej pływalni.

Skansen w Nowym Sączu zaprasza!

Rozpoczęliśmy już przygotowania. Musimy te baseny wyczyścić, odkazić. Kiedy pogoda i temperatura będą sprzyjać, udostępnimy Sądeczanom te miejsca. Jeśli chodzi o basen nad Łubinką, to mamy tu basen pływacki, jest strefa dla dzieci ze zjeżdżalniami i dla dorosłych z masażami i innymi atrakcjami. Woda w naszym basenie jest podgrzewana przez kolektory słoneczne – wyjaśnia Marcin Rojna, dyrektor nowosądeckiego MOSiR-u.

Sonda
Czy lubisz latem chodzić na basen?

Kiedy otwarcie odkrytych basenów w Nowym Sączu?

Jeżeli pogoda i temperatura będą sprzyjać, to te miejsca otwarte będą już za kilka tygodni. Prawdopodobnie nastąpi to w czerwcu. Tu warto dodać, że basen nad Łubinką na przełomie 2019 i 2020 roku przeszedł poważny remont. Pojawiły się tu nowe atrakcje wodne, małe brodziki dla dzieci, a także szatnie.