Policjanci podsumowali długi czerwcowy weekend

i

Autor: KMP Nowy Sącz Policjanci podsumowali długi czerwcowy weekend

Policja podsumowała długi czerwcowy weekend. Niestety wypadków i kolizji nie zabrakło!

2022-06-20 15:01

Długi czerwcowy weekend już za nami. Dla sądeckich policjantów był to bardzo pracowity czas. Niestety nie wszyscy wzięli sobie do serca apele o rozwagę i ostrożność. Nie udało się uniknąć kolizji i wypadków. Także tych tragicznych.

W okresie od 15 do 19 czerwca na terenie miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło do 5 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a kolejnych 5 zostało rannych. Ponadto podczas długiego weekendu funkcjonariusze zanotowali 29 kolizji.

Do najbardziej tragicznego zdarzenia doszło 16 czerwca w Starym Sączu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem marki Honda stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do wywrócenia motocykla. Pasażerka motocykla uderzyła w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. Mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej 29-letnia mieszkanka Sądecczyzny zmarła - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Pomimo ciągłych apeli o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących.

Quiz. Jedzenie na literę A

Pytanie 1 z 18
Avocado to podstawowy składnik:

Podczas długiego czerwcowego weekendu rok temu na terenie miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego doszło do 4 wypadków, w których poszkodowanych zostało 6 osób. Kolizje były 32.

W całej Małopolsce od 15 do 19 czerwca doszło do 36 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 37 zostało rannych. Ponadto zatrzymano 130 prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu.

W ubiegłym roku podczas weekendu czerwcowego na małopolskich drogach doszło do 40 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 45 zostało rannych. Zatrzymano 100 kierujących, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!