Na stawach w Starym Sączu złowił GIGANTYCZNEGO suma! Miał ponad 2 metry [ZDJĘCIA]

2022-06-20 8:00

Siłował się z nim ponad pół godziny, aż wreszcie wyciągnął na brzeg. Wędkarz Arkadiusz Ciureja złowił na stawach w Starym Sączu liczącego ponad 2 metry suma. Ryba ważyła prawie 70 kilogramów.

Ryba większa od człowieka pływa w starosądeckich stawach

Dla Arkadiusza Ciureji wędkowanie to przede wszystkim relaks. W każdy piątek po pracy przyjeżdża na starosądeckie stawy, zarzuca wędkę i odpoczywa. Złowione przez niego ryby nie trafiają na stół, a wracają do jeziora. Kilka dni temu udało mu się złowić suma, który liczył 220 centymetrów długości i ważył 68 kilogramów. Jak sam mówi, na tym łowisku na wędkę łapał już duże ryby, ale takiego giganta nie spodziewał się.

W Nowym Sączu powstała kwiatkodzielnia

Jak zaczął brać, to nie dużo brakowało, a z wędką wylądowałbym w wodzie. Nie byłem przygotowany na to, że ryba będzie tak wielka. Poszczęściło mi się. To dla mnie ogromny wyczyn. W zeszłym roku też złapałem suma, ale on miał 164 centymetry. Ten, to prawdziwy gigant. Zrobiłem sobie z nim kilka pamiątkowych zdjęć i wypuściłem z powrotem do jeziora – mówi Arkadiusz Ciureja.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Już połowa punktów powinna Cię uszczęśliwić

Pytanie 1 z 10
Co jest większe: Biały Dom czy Pałac Buckingham?

Stawy w Starym Sączu - miejsce nie tylko dla wędkarzy

Starosądeckie stawy to miejsce, w którym dawniej była żwirownia, skąd wydobywano żwir i piasek. Kiedy prace wstrzymano miejsce zaczęli odwiedzać wędkarze.Jedno z jezior, które znajdują się w tej części Starego Sącza kilka lat temu zaadaptowano na kąpielisko. Władze gminy uporządkowały teren. Zbudowano tam przebieralnie, pomosty i wytyczono strzeżoną plażę. W pobliżu powstało również "Bobrowisko", przyrodnicza enklawa, w której można zobaczyć dziko żyjące zwierzęta. Starosądeckie stawy słyną z gigantycznych sumów. Inny wędkarz, Andrzej Jodłowski 5 lat temu złowił suma liczącego prawie 2 metry. Ryba po sesji zdjęciowej również trafiła z powrotem do wody. Na starosądeckie stawy bardzo łatwo trafić. Znajdują się one przy drodze wojewódzkiej 969.