Policjanci z Nowego Sącza miasto patrolują na rowerach. Już są w terenie

i

Autor: KMP Nowy Sącz Policjanci z Nowego Sącza miasto patrolują na rowerach. Już są w terenie

region

Policjanci z Nowego Sącza miasto patrolują na rowerach. Już są w terenie

2024-05-21 14:30

Po raz pierwszy w tym sezonie wiosenno-letnim w miejskich parkach czy na ścieżkach rowerowych w rejonie Nowego Sącza pojawili się policjanci na rowerach. Takie patrole łatwo i szybko docierają w trudno dostępne miejsca. Działają nie tylko prewencyjnie, ale też interweniują.

Służbę z wykorzystaniem jednośladów pełnią funkcjonariusze wydziału prewencji sądeckiej komendy. Ich umundurowanie różni się od umundurowania policjantów, których możemy na co dzień spotkać w terenie. Mają białe koszulki z napisem „Policja” z pagonami ze stopniami służbowymi oraz krótkie spodnie.

Dla bezpieczeństwa na głowach zamiast czapki z daszkiem mają kaski rowerowe. Policjanci, którzy pełnią służbę na jednośladach są wyposażeni i uzbrojeni tak samo jak funkcjonariusze w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych. Mają również kamery.

Głównym zadaniem policyjnych patroli rowerowych jest pilnowanie porządku w centrum miasta, jednak w razie konieczności będą też kierowane w dowolne rejony. Wszędzie tam, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione lub niemożliwe - wyjaśnia Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Quiz PRL. 50 pytań ogólnych o życiu za komuny! ROZWIĄŻ

Pytanie 1 z 50
1. Wąski krawat noszony w czasach PRL to:

Rowerowe patrole doskonale sprawdzają się między innymi na nabrzeżach sądeckich rzek, na trasach rowerowych w parkach miejskich czy na wąskich uliczkach między blokami.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!