Grzegorz Markowski, Janusz Panasewicz, Krzysztof Cugowski

i

Autor: Wikimedia: Wojciech Pędzich, CC BY 4.0 / Itokyl, CC BY-SA 4.0 / Wojciech Pędzich, CC BY 4.0 Grzegorz Markowski, Janusz Panasewicz, Krzysztof Cugowski

QUIZ

Quiz. Markowski, Panasewicz, Cugowski grali prawdziwe hity w PRL! Dokończysz ich piosenki?

2024-04-05 13:48

Muzyka w Polsce Ludowej odgrywała niebagatelną rolę. Jej rola nie ograniczała się jedynie do dawania słuchaczom rozrywki, ale była też narzędziem do walki z komunistyczną władzą. Na czele artystycznej rewolucji stały przede wszystkim zespoły rockowe. Do najważniejszych z nich należały niewątpliwie: Perfect, Lady Pank i Budka Suflera. W naszym quizie przypominamy najpopularniejsze piosenki śpiewane w PRL przez Grzegorza Markowskiego, Janusza Panasewicza i Krzysztofa Cugowskiego. Maksimum punktów zdobędą tylko prawdziwi znawcy tamtej epoki!

Markowski, Panasewicz, Cugowski. Jak dobrze znasz ich piosenki z czasów PRL? Quiz

PRL był okresem, w którym powstało mnóstwo niezapomnianych przebojów, śpiewanych przez charyzmatycznych wokalistów. Wielu z nich do dzisiaj nie zeszło ze sceny, a ich twórczość zapisała się w pamięci wielu pokoleń. W czasach Polski Ludowej swoje pierwsze muzyczne kroki stawiali Grzegorz Markowski, Janusz Panasewicz i Krzysztof Cugowski. Wykonywane przez nich kompozycje były hymnami pokolenia i stały się nieśmiertelnymi przebojami. W końcu chyba każdy z nas zna twórczość Perfectu, Lady Pank i Budki Suflera. Pytanie tylko: jak dobrze?

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie największe hity Grzegorza Markowskiego, Janusza Panasewicza i Krzysztofa Cugowskiego. Warto więc przystąpić do quizu i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Markowski, Panasewicz, Cugowski. Ich piosenki znali wszyscy w PRL!

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Chcemy być sobą” Perfectu. „Trzymam się ściany, niczym pijany, tłum wkoło tańczy...”

Sylwestrowy zawrót głowy za czasów PRL. Tak wyglądały bale pod znakiem trwałej ondulacji i radzieckiego szampana [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]