Rośnie nowa baza dla JRG numer 2 w Nowym Sączu.  Konie prac jesienią

i

Autor: KM PSP Nowy Sącz Rośnie nowa baza dla JRG numer 2 w Nowym Sączu. Konie prac jesienią

Nowy Sącz

Rośnie nowa baza dla JRG numer 2 w Nowym Sączu. Koniec prac jesienią!

2025-01-10 16:51

Trwa budowa nowoczesnego gmachu dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 2 Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. W budynku, który powstaje przy ulicy Węgierskiej swoje miejsce będzie miał też Wydział Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

Budowa nowej bazy dla JRG numer 2 przy ulicy Węgierskiej zaczęła się prawie rok temu. Gmach powstaje w miejscu starej bazy, która była za mała i za ciasna. Budynku nie opłacało się remontować. Dlatego go wyburzono.

Nowa siedziba dla JRG numer 2 będzie miała ponad 4 tysiące metrów kwadratowych. W budynku będzie miejsce na garaże, zaplecze magazynowo-technicznne, pomieszczenia dla strażaków, boksy dla psów ratowniczych, a także sale szkoleniowe i część administracyjno-biurową. Prace kosztują prawie 30 milionów złotych.

Na czas budowy strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 2 w Nowym Sączu przeprowadzili się do tymczasowych pomieszczeń, które urządzono na terenie sądeckiego MPK. 

Quiz. Oni byli idolami Polaków. Pokolenie Z z pewnością ich nie pamięta
Pytanie 1 z 15
Jak nazywa się ta artystka?

Budynek dla JRG numer 2 w Nowym Sączu będzie  kolejnym tego typu obiektem w KM PSP, który w ostatnich latach przebudowano. W 2013 roku zakończyła się budowa nowego gmachu dla Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu przy ulicy Witosa. Tam też mieści się Jednostka Ratowniczo Gaśnicza numer 1. Natomiast wcześniej, bo w 2003 roku zakończył się remont strażnicy w Krynicy Zdroju, która też wchodzi w skład Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Nowy Sącz Radio ESKA Google News
Autor:

W 2024 roku strażacy z Nowego Sącza do różnych akcji wyjeżdżali 3240 razy. Było to 661 pożarów, a także 2328 miejscowych zagrożeń. Alarmów fałszywych było w sumie 251. 

W ubiegłym roku strażacy z Nowego Sącza interweniowali średnio co 2 godziny i 42 minuty. Pożary wybuchały średnio co 13 godzin i 17 minut, natomiast do miejscowych zagrożeń dochodziło średnio co 3 godziny i 46 minut.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!