Samochody nadal parkują na rynku w Nowym Sączu.  Straż miejska wystawia mandaty

i

Autor: Darek Ryś Samochody nadal parkują na rynku w Nowym Sączu. Straż miejska wystawia mandaty

Rynek w Nowym Sączu to nie parking! Przypomina straż miejska. Znowu sypią się mandaty

2022-02-26 10:00

Nie pomagają prośby, upomnienia, a nawet mandaty, które wystawiają strażnicy miejscy. Nadal wielu kierowców zostawia swoje samochody na płycie nowosądeckiego rynku, a tego robić nie wolno.

W okresie świąteczno-noworocznym problem był nieco mniejszy, bo na płycie rynku stały dekoracje świąteczne oraz budki jarmarku bożonarodzeniowego. Teraz, kiedy miejsce jest puste znowu pojawiają się tam samochody.

Kierowcy muszą jednak pamiętać, że parkingu nie ma tam od dawana, a straż miejska pojawia się tam za każdym razem, kiedy patrol lub operator monitoringu zauważą pozostawiony pojazd. Tylko w tym tygodniu takich interwencji było już kilka.

Kierowcy dostają stu złotowe mandaty. Dlatego lepiej nie ryzykować i poszukać wolnego miejsca postojowego na innych parkingach w mieście.

QUIZ na rasowego mieszczucha! Jesteś z miasta? Powinieneś zaorać ten test

Pytanie 1 z 9
Jak wygląda Twój powrót do domu z pracy?

Parking na rynku w Nowym Sączu zlikwidowano wiosną 2020 roku, bo chcieli tego sami mieszkańcy miasta, którzy głosowali w specjalnej ankiecie internetowej. Na płycie nowosądeckiego rynku zostało kilka miejsc dla samochodów osób niepełnosprawny oraz dla pojazdów elektrycznych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!