Uczniowie wracają do odnowionych sal. Szkoły naukę zdalną wykorzystały na remonty

2021-05-17 10:00

Szkoły z Sądecczyzny na przyjęcie uczniów przygotowane były od dawna. W poniedziałek, 17 maja część z nich wróciła do zajęć stacjonarnych. Za dwa tygodnie już wszyscy będą uczyć się w szkolnych ławkach. Najdłużej na zajęciach online byli uczniowie szkół średnich. W tym czasie szkoły ich nieobecność wykorzystały na remonty.

Mniejsze lub większe prace odbywały się w zasadzie w każdej szkole w mieście czy powiecie nowosądeckim. Prace były różne. Niekiedy było to tylko malowanie sal, czy korytarzy, a w niektórych przypadkach dużo poważniejsze remonty. Tak było na przykład Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej koło Nowego Sącza.

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

Zostały wyremontowane sale lekcyjne. Prace polegały na wymianie oświetlenie, malowaniu, w niektórych salach wymieniono podłogę. W czasie nieobecności uczniów wyremontowaliśmy salę gimnastyczną, która teraz ma już miejsce dla widzów. Gdyby lekcje obywały się normalnie, to dwa miesiące wakacji nie wystarczyłyby nam na taki remont – mówi dyrektor ZSP w Nawojowej Michał Bulzak.

Remontu doczekało się także boisko przy szkole, które ma nowe oświetlenie i nową nawierzchnię. Remonty odbywały się także w szkołach na terenie Nowego Sącza. Na przykład w I LO.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?

Odmalowano ściany, w dziesięciu salach lekcyjnych pojawił się nowy parkiet, także sala gimnastyczna zyskała nowy parkiet. Poza tym wyremontowano pracownie językową. Są tu teraz 24 stanowiska, gdzie w komfortowych warunkach można będzie przeprowadzać zajęcia z języków obcych – mówi dyrektor I LO w Nowym Sączu Andrzej Padula.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy.