Ulica Starowiejska znowu będzie zamknięta.   Prawie przez 2 miesiące

i

Autor: Piotr Hamarnik, PKP Polskie Linie Kolejowe SA Ulica Starowiejska znowu będzie zamknięta. Prawie przez 2 miesiące

nowy sącz

Uwaga kierowcy! Ulica Starowiejska znowu będzie zamknięta. Prawie przez 2 miesiące

2024-03-03 10:53

Na duże utrudnienia muszą się przygotować kierowcy z Nowego Sącza. Od poniedziałku, 4 marca znowu będzie zamknięty przejazd ulicą Starowiejską w dzielnicy Helena. To przez przebudowę linii kolejowej Nowy Sącz – Chabówka.

Dla samochodów wyznaczono objazdy. Będzie można przejeżdżać ulicą Papieską na terenie gminy Chełmiec, a potem ulicą Krakowską w Nowym Sączu.  Ulicą Starowiejską będą mogli przechodzić piesi specjalnie wyznaczonym przejściem. Możliwy będzie też dojazd do okolicznych posesji.

Takie zasady ruchu na ulicy Starowiejskiej będą obowiązywać długo, bo co najmniej do 23 kwietnia. W tym czasie kolejarze będą tam budować nowy wiadukt.  Do 6 marca przedłużono też  zamknięcie ulicy Jagodowej.  

Niestety przebudowa linii kolejowej z Nowego Sącza do Chabówki wiąże się z dużo większymi utrudnieniami dla kierowców i mieszkańców miasta. W Nowym Sączu zamknięty jest przejazd kolejowy w rejonie ulicy Kolejowej i Zielonej, a także na ulicy Mickiewicza. Podobne prace zaplanowano też na ulicy Krakowskiej. Tam roboty mają się zacząć już za kilka tygodni.

Imprezy w czasach PRL. Te toasty słyszał każdy. Pamiętasz kultowe teksty?

Pytanie 1 z 12
1. Zdrowie wasze…

Przebudowana trasa Chabówka – Nowy Sącz będzie częścią nowej linii kolejowej o nazwie „Podłęże – Piekiełko”, która region sądecki i podhalański połączy z Krakowem. Całość ma być gotowa przed 2030 rokiem. Po zakończeniu prac podróż pociągiem z Krakowa do Zakopanego ma trwać mniej niż 2 godziny, a z Krakowa do Nowego Sącza mniej niż godzinę.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!