Blok z wielkiej płyty przy ul. Armii Krajowej w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Blok z wielkiej płyty przy ul. Armii Krajowej w Nowym Sączu

W jakim stanie są bloki z wielkiej płyty w Nowym Sączu?

2022-04-05 13:00

W krajobraz Nowego Sącza wpisały się wiele lat temu. Chodzi o bloki z wielkiej płyty, których w mieście jest kilkadziesiąt. Większością z nich zarządza Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa, największa spółdzielnia w mieście. Wielka płyta jest regularnie kontrolowana.

Dobry stan techniczny bloków w Nowym Sączu

W samym Nowym Sączu jest ich kilkadziesiąt i są w dobrym stanie technicznym. Tak o blokach z wielkiej płyty mówią władze Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Najstarsze z nich mają prawie 60 lat. System wielkiej płyty był popularny w czasach PRL, kiedy na masową skalę budowano osiedla mieszkaniowe. Także w Nowym Sączu. Mimo że wielu dziś narzeka i znajduje sporo mankamentów w mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty, to jak się okazuje, wszystkie budynki są w bardzo dobrym stanie technicznym.

W Nowym Sączu powstała kwiatkodzielnia

Przed wielką płytą jeszcze długie lata eksploatacji – uważa Ryszard Jasiński, wiceprezes Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Sączu. - Kilka lat temu mieliśmy problem z balkonami w wieżowcach. Zaczęły odchylać się od ściany bloków. Przeprowadziliśmy niezbędne remonty i poradziliśmy sobie z tym problemem. Oczywiście stan techniczny jest pod kontrolą. Trzeba robić przeglądy, dbać o te bloki.

Sonda
Co wolisz - mieszkanie w bloku czy dom?
Blok przy ul. Armii Krajowej w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Blok przy ul. Armii Krajowej w Nowym Sączu

Wielka płyta w Nowym Sączu przeszła termomodernizację

Z wielkiej płyty zbudowano bloki na osiedlach: Wojska Polskiego, Barskie, Millenium, Kochanowskiego, a także w Starym Sączu na os. Słonecznym. Technologie wielkiej płyty stosowano w budownictwie mieszkaniowym od lat 60 do 90 ubiegłego wieku. W ciągu ostatnich kilkunastu lat wszystkie bloki z wielkiej płyty w Nowym Sączu zostały docieplone.