Festiwal Piosenki Dziecięcej Skowroneczek

i

Autor: festiwalskowroneczek.pl Festiwal Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek"

Życie miasta

W Nowym Sączu rusza Festiwal "Skowroneczek"

2024-06-24 12:00

Kilkudziesięciu młodych wokalistów z całej Polski, ale też z Włoch, Ukrainy czy Chin zobaczymy na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”. Już po raz 21. organizuje go Pałac Młodzieży z Nowego Sącza i wydawnictwo Promyczek.

Nowy Sącz. Festiwal Skowroneczek po raz 21.

Festiwal rusza w poniedziałek, 24 czerwca i potrwa siedem dni. Główną ideą imprezy jest promowanie piosenek dziecięcych. W tegorocznej edycji weźmie udział 117 uczestników w czterech kategoriach wiekowych – dzieci do 8 roku życia, 9 – 11 lat, 12 – 13 lat i 14 – 16 lat. Uczestnicy przesłali swoje zgłoszenia w formie online, a jurorzy wybrali najlepszych z nich i zaprosili do Nowego Sącza. Przesłuchania zaplanowano na wtorek i środę, a w czwartek i piątek będą warsztaty wokalne ze znanym artystą.

Sekretne życie Eweliny Flinty. Ocean tajemnic…

Tegoroczna edycja niesie coś nowego. Tym razem to obecność Mateusza Ziółko, który nie tylko bezie siedział w jury, ale będzie też prowadził warsztaty wokalne — mówi Milenia Małecka – Rogal z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Uczestnicy festiwalu będą także zwiedzać nasz region, wystąpią w Krynicy podczas Festiwalu Biegowego i spotkają się z władzami miasta. Koncert finałowy odbędzie się w niedzielę na nowosądeckim Rynku o godzinie 17.