I LO w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch I LO w Nowym Sączu

Życie miasta

Wakacje w szkołach w Nowym Sączu. Co się dzieje, kiedy nie ma w nich uczniów?

2024-06-25 7:11

Mimo że uczniowie już mają wolne, to w szkołach ciszy nie słychać. Między innymi trwa rekrutacja do pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Listy przyjętych będą znane mniej więcej w połowie lipca. Letnie miesiące są też wykorzystywane na remonty i porządki.

Po zakończeniu roku szkolnego nauczyciele wcale nie jadą na wakacje. W szkołach średnich trwa rekrutacja do pierwszych klas, przy której pracuje większość nauczycieli. Ósmoklasiści w najbliższych dniach będą przynosić swoje świadectwa i wyniki egzaminu na zakończenie podstawówki. Wakacje szkoły wykorzystują też na remonty. Jedna z najstarszych szkół w mieście, I LO im. Jana Długosza, dostała pieniądze na prace. W planie jest malowanie ścian, remont podłóg oraz schodów w skrzydle szkoły. Prace mają kosztować 70 tysięcy złotych.

Orszak Jana Długosza przeszedł ulicami Nowego Sącza

Będziemy remontować sale lekcyjna, usprawniać salę gimnastyczną, bo mamy tam jakiś przeciek. W skrzydle szkoły musimy wyremontować posadzkę, usuną elementy, które są skorodowane, ulepszyć schody. To są prace, które już się rozpoczęły i potrwają do końca wakacji – powiedział Radiu Eska Jacek Tomasik, dyrektor I LO.

Wszystkie prace muszą się zakończyć do rozpoczęcia roku szkolnego, które odbędzie się 2 września. W minionym roku szkolnym w szkołach w Nowym Sączu uczyło się około 20 tysięcy uczniów.