Pies w schronisku

i

Autor: Michał Rejduch

Wielogłowy: Udało się zebrać pieniądze na budowę domku dla psich seniorów

2022-02-14 7:46

Sukcesem zakończyła się zbiórka pieniędzy na budowę specjalnego domu dla psów - seniorów, które mieszkają w schronisku w Wielogłowach koło Nowego Sącza. W niecałe dwa miesiące udało się zebrać całą kwotę.

Specjalny dom dla psich seniorów

Wiosną tego roku ma być gotowy domek dla psich seniorów w schronisku w Wielogłowych koło Nowego Sącza. Ma to być specjalne miejsce, gdzie zimą starsze psy będą mogły się schronić przed chłodem. Domek stanie obok boksów dla psów. Teren pod budowę jest już przygotowany. W niecałe dwa miesiące udało się zebrać potrzebne na jego zakup 10 tysięcy złotych.

Disco on ice przyciąga na kryte lodowisko w Nowym Sączu tłumy

Bardzo nas to cieszy. Z tych pieniędzy na pewno zakupimy ten drewniany domek, który chcemy ocieplić. Zamieszkają w nim starsze psy. Domek będzie zbudowany z gotowych elementów. Postawi go na terenie schroniska jedna z firm, która buduje takie konstrukcje. To, że tak szybko udało się zebrać pieniądze to z pewnością zasługa mediów, które tak mocno promowały naszą akcję i dziękujemy za to – mówi Małgorzata Kowalczyk, wolontariuszka schroniska.

Sonda
Lubisz psy?

Z domku skorzystają nie tylko seniorzy

Obecnie w schronisku w Wielogłowach koło Nowego Sącza przebywa ponad 20 psów. Domek będzie używany także wiosną, latem i jesienią. Ma to być schronienie dla tak zwanych psów wycofanych, które nie są oswojone z obecnością człowieka. Takie psy również trafiają do schroniska. Praca z nimi w takim pomieszczeniu może się okazać dużo łatwiejsza.