Zima w Beskidzie Sądeckim

i

Autor: www.gopr-krynica.pl/pl/poczatki-zimy.html Zima w Beskidzie Sądeckim

Wybierasz się w góry? Uważaj! Tam panują już zimowe warunki

2021-12-08 7:55

Turyści, którzy planują wycieczkę w góry, powinni mieć na uwadze trudne warunki. Na szlakach leży śnieg. Miejscami pojawia się także lód. Do wycieczki w góry o tej porze roku trzeba się dobrze przygotować.

Zima zawitała nie tylko w Tatry

Nie tylko w Tatrach, ale też w Gorcach czy w Beskidzie Sadeckim mamy już prawdziwą zimę. Na szlakach leży sporo śniegu. Powinni o tym pamiętać turyści, którzy planują górskie wycieczki. W niektórych miejscach warunki nie są najlepsze. W ostatnim czasie sporo śniegu spadło na Przehybie czy Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Osoby wybierające się w góry taką wycieczkę muszą dokładnie zaplanować i przemyśleć.

Andrzej Lis oddał setny litr krwi

Przede wszystkim trzeba się odpowiednio ubrać. Chodzi o ciepła odzież, najlepiej odzież przeciwdeszczowa, przeciwwiatrowa, oddychająca. Dobre buty, ale podstawą jest też czapka i rękawiczki, czyli takie typowe wyposażenie w warunkach zimowych – podpowiada ratownik Grzegorz Sus z Krynickiej Grupy GOPR.

Sonda
Czy turyści wybierający się w góry powinni mieć wykupione ubezpieczenie?

Czy to już czas na skitury?

Na razie wyprawy na nartach skiturowych czy z rakietami śnieżnymi można odpuścić. Takiego sprzętu będzie można używać, kiedy w górach spadnie więcej śniegu. Warto też pamiętać o tym, żeby przed wyjściem w góry naładować telefon komórkowy i ściągnąć darmową aplikację RATUNEK. Ona w razie potrzeby wskaże ratownikom nasze dokładne położenie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!